Kategoriat
Etusivu Yleinen

Aikuisten ja nuorten harjoituksiin lisärajoituksia 1.4. alkaen

Etelä-Suomen aluehallintovirasto on määrännyt kaikki yksityiset liikuntatilat suljettaviksi välille 1.4.-14.4. Päätös ei koske vuonna 2008 ja sen jälkeen syntyneitä. Muiden harjoitukset on 1.4. alkaen peruttu. Julkaisemme uuden harjoitusaikataulun mahdollisimman pian.

Järjestämme tiistaina 6.4. Zoom-kokouksen kaikille seuran harrastajille ja heidän huoltajilleen klo 17.00-18.00. Kokouksessa käydään läpi seuran koronatoimia, korvaavia harjoittelumuotoja ja tilannetta ylipäätänsä. Toivomme, että lähetätte meille joko Whatsappin tai sähköpostin kautta etukäteen mieltä askarruttavia kysymyksiä tai toivomuksia treenimuodoista. Myös alle 13-vuotiaiden harrastajien huoltajien toivotaan osallistuvan kokoukseen.

Linkki kokoukseen: TU11:n koronapalaveri
Salasana: 2011

Huomioittehan, että ohjeistukset voivat muuttua nopeastikin, joten seuratkaa tarkasti tiedotuksiamme.

Iso kiitos teille kaikille turvallisesta harjoittelusta tähän saakka!