Kategoriat
Etusivu Yleinen

Taekwondourheilijat 2011 täyttää kymmenen vuotta

Taekwondourheilijat täyttää kymmenen vuotta elokuun myötä. Isommat juhlallisuudet joudutaan jättämään vallitsevan tilanteen takia ensi vuodelle, jolloin juhlimme teemalla TU11 – 11 vuotta taekwondo parhaassa seurassa. Juhlistamme vuosipäivää seuran kesken kuitenkin treenaamisen ja pikkujoulujen merkeissä lauantaina 27.11. – mikäli koronatilanne sallii.

Tarkka syntymäpäivän ajankohta on vähän määrittelykysymys. Seuran perustamiskirja on päivätty 9.8.2011. Kuitenkin jo pitkin kesää tehtiin remonttia ja ensimmäiset harjoitukset uudessa salissa hikoiltiin 23.8. Avajaiset vietettiin 3.-4.9. ja siitä eteenpäin harjoittelu on jatkunut katkeamattomasti tähän päivään.

Remonttia 28.8.2011

 

Ensimmäiset treenit 23.8.2011 – Hilla Palviainen, Osmo Ulmala, Juho Kostiainen, Petteri Kauppinen ja Teemu Heino

 

Potkunukke-Bob sai kyytiä avajaisissa 3.9.2011

 

Petteri avajaisissa ohjaamassa urheilijanalkuja

Ensimmäisen webbisivun header