Kategoriat
Etusivu Yleinen

SM 2022

Sekä ottelun että liikesarjojen SM-kilpailut käytiin Turussa 3.12.2022. Ottelun osalta kisaa vesittivät harmilliset poisjäännit, jotka eivät kuitenkaan himmennä urheilijoidemme saavutuksia. Liikesarjojen puolella käytiin kisaa kaikkien kotimaisten huippujen voimin.

Ottelun tulokset

Aikuiset:
Bardia Mirzaei M -87 kg, 1.
Juuli Mankonen N -49 kg, 2.

Juniorit:
Juuli Mankonen T -49 kg, 1.
Liuko Markus P -48kg, 1.
Sara Quinones T +68 kg, 1.

Kadetit:
Viitaniemi Noel P -33 kg, 1.
Luca Lonka P -43 kg, 1.
Hartikainen Peetu P -49 kg, 1.
Liuko Markus P -49 kg, 2.
Takala Teemu P -61 kg, 3.
Uhlbaek Emilia T -51 kg, 2.
Vepsä Vanessa T -59 kg, 1.
Endah Milay T -47 kg, 1.
Anttila Isabella T -29 kg, 1.

Liikesarjojen tulokset

Cadet Male: Luca Lonka 4.
Cadet Female: Inès Benaissa 4.
Junior Male: Alex Jürgens 2. 
Junior Female: Aino Kortelainen 1. , Sofia Sarala 3. 
U30 Male: Christian Kamphuis 3. 
U40 Male: Ville Lehtinen 2. 
U40 Female: Laura Kinnunen 1. 
O40 Male: Juhana Raitasalo 6.
O40 Female: Marita Jaakkola 3. , Kirsi-Marja Raitasalo 7.
U17 Pair: Sofia & Lassi (Herttoniemi) 1. ,  Inès & Alex (Budokwai) 3. 
O30 Pair: Ville & Triin (Budokwai) 2.,   Laura & Jeppe (Vihti) 3. 
U17 Team: Aino, Sofia, Airada (Kuopio) 1. 
O30 Team: Ville, Jeppe (Vihti), Kim (HTKD) 1. , Marita, Niina (Manse), Triin (Budokwai) 2. , Laura, Miia (Budokwai), Laura (Mudokwan) 4.
Freestyle Male: Christian 1. 

Sekä ottelun, että liikesarjojen SM-kilpailut käytiin Turussa 3.12.2022. Ottelukisojen osalta kisaa vesittivät hermilliset poisjäännit, jotka eivät kuitenkaan himmennä urheilijoidemme saavutuksia. Liikesarjojen puolella käytiin kisaa kaikkien kotimaisten huippujen voimin.

Ottelun tulokset

Aikuiset:
Bardia Mirzaei M -87 kg, 1.
Juuli Mankonen N -49 kg, 2.

Juniorit:
Juuli Mankonen T -49 kg, 1.
Liuko Markus P -48kg, 1.
Sara Quinones T +68 kg, 1.

Kadetit:
Viitaniemi Noel P -33 kg, 1.
Luca Lonka P -43 kg, 1.
Hartikainen Peetu P -49 kg, 1.
Liuko Markus P -49 kg, 2.
Takala Teemu P -61 kg, 3.
Uhlbaek Emilia T -51 kg, 2.
Vepsä Vanessa T -59 kg, 1.
Endah Milay T -47 kg, 1.
Anttila Isabella T -29 kg, 1.

Liikesarjojen tulokset

Cadet Male: Luca Lonka 4.
Cadet Female: Inès Benaissa 4.
Junior Male: Alex Jürgens 2. 
Junior Female: Aino Kortelainen 1. , Sofia Sarala 3. 
U30 Male: Christian Kamphuis 3. 
U40 Male: Ville Lehtinen 2. 
U40 Female: Laura Kinnunen 1. 
O40 Male: Juhana Raitasalo 6.
O40 Female: Marita Jaakkola 3. , Kirsi-Marja Raitasalo 7.
U17 Pair: Sofia & Lassi (Herttoniemi) 1. ,  Inès & Alex (Budokwai) 3. 
O30 Pair: Ville & Triin (Budokwai) 2.,   Laura & Jeppe (Vihti) 3. 
U17 Team: Aino, Sofia, Airada (Kuopio) 1. 
O30 Team: Ville, Jeppe (Vihti), Kim (HTKD) 1. , Marita, Niina (Manse), Triin (Budokwai) 2. , Laura, Miia (Budokwai), Laura (Mudokwan) 4.
Freestyle Male: Christian 1.