Kategoriat
Etusivu slider Uutiskirje Yleinen

Taekwondourheilijoiden tiedote covid-19:ään liittyen (15.3.2020)

[vc_row row_height_percent=”0″ overlay_alpha=”50″ gutter_size=”3″ column_width_percent=”100″ shift_y=”0″ z_index=”0″][vc_column column_width_percent=”80″ gutter_size=”3″ overlay_alpha=”50″ shift_x=”0″ shift_y=”0″ shift_y_down=”0″ z_index=”0″ medium_width=”0″ mobile_width=”0″ width=”1/4″][vc_column_text]

Katso Teemun terveiset tästä:

[/vc_column_text][vc_single_image media=”11210″ media_width_percent=”100″][/vc_column][vc_column width=”3/4″][vc_column_text]

TIEDOTE COVID-19 VAIKUTUKSISTA TU11:N TOIMINTAAN

Taekwondourheilijat 2011 ry:n hallitus on sunnuntaina kokoontunut ja päättänyt seuraavaa.

 • Perumme kaikki normaalin kalenterin mukaiset harjoitukset 31.3.2020 asti. Tilannetta seurataan päivittäin ja muutoksista tiedotetaan aina kun harjoitteluun tulee muutoksia
 • Aktiivisen harrastajakuntamme palvelemiseksi avaamme varattavaksi maksimissaan kuuden (6) henkilön lisämaksuttomia yksityistunteja. Näillä tunneilla harjoitellaan ilman lähikontakteja ja kädestä toiseen vaihdettavia apuvälineitä.
 • Julkaisemme verkkosivuillamme online-treenejä omatoimiseen harjoitteluun osoitteessa https://www.tu11.fi/taekwondo/virtuaalitunnit/ 
 • Sään suosiessa toteutamme ulkoilmaharjoituksia erikseen ilmoitettavalla tavalla
 • Aikuisharrastajille järjestämme rajatun mahdollisuuden omatoimiseen harjoitteluun salilla
 • Kilparyhmien pienryhmäopetuksesta tiedotetaan erikseen kilpailijoiden Slack-kanavalla
 • Noudatamme viranomaisten määräyksiä. Mikäli uusia velvoittavia määräyksiä tulee, pannaan ne välittömästi käytäntöön.
 • Muistathan pestä kätesi AINA salille tullessasi ja salilta lähtiessäsi!
 • SALILLE EI SAA MISSÄÄN NIMESSÄ TULLA EDES KÄYMÄÄN, JOS ON PIENTÄKÄÄN FLUNSSAA, LÄMPÖÄ TAI MINKÄÄNLAISIA HENGITYSTIEOIREITA!

[/vc_column_text][vc_single_image media=”11214″ media_width_percent=”50″][vc_column_text]Epidemian taloudelliset lieveilmiöt ovat hankalia monelle taholle, niin myös Taekwondourheilijoille. Vakka toiminta supistuu minimiin, säilyvät seuran kiinteät kulut, kuten vuokrat ja palkat, entisellään. Tilanteen pitkittyessä seuran jatkuvuus on vaakalaudalla. Tämän johdosta vetoamme kaikkiin, kenelle se suinkin on mahdollista, että jatkaisitte harjoitussopimuksianne ja osaltanne auttaisitte seuraa tämän vaikean tilanteen yli. Tämän rohkaisemiseksi olemme päättäneen aloittaa seuraavan kampanjan:

 • Maksamalla seuraavan sopimuskautenne (3 kk) huhtikuun loppuun mennessä, saatte yhden lisäkuukauden harjoitukset veloituksetta
 • Maksamalla kaksi sopimuskautta kerralla (6 kk), lisäämme harjoitussopimukseen kaksi ylimääräistä kuukautta

Maaliskuun vyökokeet:

Maaliskuun vyökokeet joudutaan siirtämään tulevaisuuteen. Vyökokeista on jo lähetetty laskut, joten tuttuun tapaan ilmoittaudut kokeeseen maksamalla tämän laskun. Vyökoe järjestetään heti, kun normaali harjoitustoiminta pystytään taas aloittamaan. Lähetämme tarkempaa infoa kokeista osallistujille heti, kun pystymme varmistamaan päivämäärät.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]