Kategoriat
Etusivu Yleinen

Seurapaitapäivä 28.9.2021 – osallistu kilpailuun!

Osallistu kilpailuun ja voita taekwondopuku.

Suomalaisen seuraväen yhteistä juhlapäivää, Seurapaitapäivää, juhlitaan koko urheiluyhteisön voimin tiistaina 28.9.2021. Aiempina vuosina hurjan suosion saanut teemapäivä kannustaa jälleen jokaista meistä pukeutumaan töihin, kouluun ja omiin menoihin oman seuran väreihin.

Kaikki 28.9.2021 postatut #tu11 Facebookiin ja Instagramiin postatut Taekwondourheilijoiden varusteisiin pukeutuneiden kuvat osallistuvat arvontaan, jonka palkintona on taekwondopuku! Lisäksi parhaan kuvan postaajalle on luvassa erikoispalkinto, jonka saajan valitsee Minna Liiri!

Jos sinulla ei ole vielä TU11-kamppeita, niitä saat seuran kaupasta. Verkkareiden osalta yhteistilaus tehdään loppusyksystä.
Valikoiman näet https://www.prodobok.fi/taekwondourheilijoiden-seuravaatteet/ (salasana: ristipellontie).